Dla mężczyzn dotkniętych impotencją przypadłość ta wiąże się z olbrzymią dawką stresu. Przy braku erekcji nie możliwe jest pełne zaspokojenie potrzeb seksualnych, co już samo w sobie wystarczałoby do popadnięcia w stan frustracji. Jednak do tego dochodzą jeszcze inne, nie mniej poważne sprawy, które po prostu męczą i utrudniają funkcjonowanie w sposób harmonijny – leki na potencję w internecie.

Przede wszystkim, mężczyźni z impotencją mogą odczuwać głębokie przeświadczenie, że są gorsi od innych, całkowicie sprawnych seksualnie mężczyzn Poczucie „gorszości” w każdym przypadku przeszkadza w normalnym codziennym funkcjonowaniu, nawet jeśli jest to kwestia nie do końca uświadomiona.

Im gorzej człowiek czuje się sam ze sobą, tym trudniej jest mu nawiązać zdrowe relacje z innymi ludźmi. Kolejną kwestią jest to, że w czasie trwania impotencji niezwykle trudno jest doprowadzić do sytuacji zapłodnienia i tym samym przekazać swoje geny kolejnemu pokoleniu. To również może wiązać się z dużym stresem. Nie wszyscy potrafią sobie z nim poradzić samodzielnie, dlatego tak ważne jest wsparcie osób najbliższych.