Zastanawiając się nad problemem impotencji, warto zaznaczyć, że zdecydowana większość obserwowanych przypadków ma bardzo głębokie podłoże na tle nerwowym. Niemożność odbycia stosunku najczęściej wynika z wydarzenia o olbrzymim ładunku negatywnych emocji lub z serii takich wydarzeń dziejących się jedno po drugim na przestrzeni dłuższego czasu – może pomóc terapia kiedy zażywa się tabletki na potencję bez recepty.

Czasem sprawy te obejmują odległe wydarzenia rozgrywające się w najmłodszych latach człowieka, z których może on sobie nie zdawać spray lub których może on zupełnie nie pamiętać. Jedynie mniejsza część przypadków dotyczy zaburzeń czysto organicznych, czyli związanych z ukształtowaniem biologicznym człowieka.

Z tego względu, tak ważne jest, by podczas leczenia impotencji zająć się sferą psychiczną człowieka, dotrzeć do prawdziwych przyczyn istniejącego stanu rzeczy. Środki farmakologiczne mogą pomóc, jednak nadal będą one tylko wspomożeniem dla kompleksowych działań terapeutycznych, które, choć trwają określony czas, mogą przynieść trwałą poprawę stanu zdrowia i przywrócić mężczyźnie potencję.